|
Biuro Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania Przemocy jest następcą prawnym Biura Rzecznika Praw Ofiar. Niebieska Linia jest tylko jednym z wielu działań realizowanych przez Biuro. Więcej informacji na temat działalności Biura znajduje się w zakładkach "Działalność Biura"oraz "Aktualności".
Do zadań Biura należy między innymi świadczenie bezpłatnej pomocy prawnej. Pomoc ta adresowana jest do osób doznających przemocy domowej, borykających się z problemami rodzinnymi (rozwód, separacja, uregulowanie władzy rodzicielskiej, kontaktów z dzieckiem, alimentacja, uzależnienie od substancji psychoaktywnych). Poradnictwo prawne świadczone jest przez specjalistów; w szczególnie uzasadnionych przypadkach liczyć można na przyznanie pomocy profesjonalnego pełnomocnika. W ramach działalności Biura można skorzystać z pomocy mediatora. Mediacje stanowią doskonałą alternatywę w stosunku do postępowania sądowego, są szansą na rozwiązanie rodzinnych sporów.
Osoby doznające przemocy liczyć mogą także na wsparcie psychologiczne. Wszelkie konsultacje prowadzone są przez doświadczonych pracowników- specjalistów w swoich dziedzinach.
|
|

dodano: 2016-10-05 
Kontynuując cykl szkoleń dla funkcjonariuszy Policji, Departament Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu przeprowadził we wtorek 4 października 2016 r. w Mogilnie warsztaty pt. „Rola funkcjonariuszy Policji w przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie w środowisku lokalnym”. dodano: 2016-09-29 
Zagadnieniom przemocy rówieśniczej (bullying) i profilaktyki w tym obszarze poświęcone było szkolenie zorganizowane przez Departament Spraw Społecznych i Zdrowia pt. „Przeciwdziałanie agresji i przemocy w szkole”, które odbyło się 26 września 2016 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu.
dodano: 2016-09-28 W piątek 23 września 2016 r. niemal sześćdziesięciu słuchaczy uczestniczyło w szkoleniu pt. Procedura „Niebieskie Karty” jako narzędzie przeciwdziałania przemocy w rodzinie, zorganizowanym wspólnie przez Departament Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Golubiu-Dobrzyniu. W szkoleniu udział wzieli przedstawiciele PCPR-u, pracownicy oświaty, pracownicy OPS-ów, przedstawiciele Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej w Golubiu-Dobrzyniu i funkcjonariusze Powiatowej Komendy Policji w Golubiu-Dobrzyniu.
dodano: 2016-09-22 
Kolejne szkolenie dla członków gminnych zespołów interdyscyplinarnych już za nami. Szkolenie pt. „Razem przeciw przemocy” odbyło się w Pałacu w Lubostroniu. W dniach 12 – 14 września 2016 r. 39 przedstawicieli zespołów interdyscyplinarnych z położonych w pobliżu miejsca szkolenia gmin, doskonaliło swoje kompetencje i budowało sieć współpracy – zarówno między reprezentantami różnych służb działających w zespołach, jaki i członkami poszczególnych zespołów. dodano: 2016-09-22 
W dniu 16 września 2016 r., we Włocławku, odbył się drugi z cyklu comiesięcznych dyżurów specjalistów z Biura Rzecznika Praw Dziecka w Kujawsko-Pomorskiem. Konsultacje będą prowadzone w największych miastach województwa. Najbliższe spotkania 14 października w Toruniu oraz 18 listopada w Grudziądzu. |