|
Biuro Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania Przemocy jest następcą prawnym Biura Rzecznika Praw Ofiar. Niebieska Linia jest tylko jednym z wielu działań realizowanych przez Biuro. Więcej informacji na temat działalności Biura znajduje się w zakładkach "Działalność Biura"oraz "Aktualności".
Do zadań Biura należy między innymi świadczenie bezpłatnej pomocy prawnej. Pomoc ta adresowana jest do osób doznających przemocy domowej, borykających się z problemami rodzinnymi (rozwód, separacja, uregulowanie władzy rodzicielskiej, kontaktów z dzieckiem, alimentacja, uzależnienie od substancji psychoaktywnych). Poradnictwo prawne świadczone jest przez specjalistów; w szczególnie uzasadnionych przypadkach liczyć można na przyznanie pomocy profesjonalnego pełnomocnika. W ramach działalności Biura można skorzystać z pomocy mediatora. Mediacje stanowią doskonałą alternatywę w stosunku do postępowania sądowego, są szansą na rozwiązanie rodzinnych sporów.
Osoby doznające przemocy liczyć mogą także na wsparcie psychologiczne. Wszelkie konsultacje prowadzone są przez doświadczonych pracowników- specjalistów w swoich dziedzinach.
|
|

dodano: 2013-11-28 
Ruszyła międzynarodowa kampania przeciwdziałania przemocy wobec kobiet „Biała wstążka”. Toruń również przyłączył się to tej akcji. Na najbliższe dni zaplanowano szeroką akcję informacyjną w mediach, a także na ulicach, w autobusach i tramwajach oraz programy edukacyjno- profilaktyczne dla młodzieży. Finał akcji 5 grudnia, kiedy to zaplanowano Masz Białej Wstążki. dodano: 2013-11-26 W Toruniu, 14 listopada 2013 r. zakończyło się kolejne Toruńskie Sympozjum poświęcone Alternatywnym Ruchom Religijnym. Tym razem koncentrowało się ono wokół ruchów religijnych i parareligijnych, które wywodzą się z religii i duchowości Dalekiego Wschodu, a które są obecne w naszym kręgu kulturowym i cywilizacyjnym. Głównymi organizatorami sympozjum byli: Wydział Teologiczny UMK w Toruniu i Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu.
dodano: 2013-11-12 
Departament Spraw Społecznych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu organizuje kolejne szkolenie dla służb działających na terenie naszego województwa w zakresie zapobiegania zjawisku przemocy w rodzinie i udzielania pomocy ofiarom przemocy. Tym razem zapraszamy kuratorów sądowych (zarówno zawodowych, jak i społecznych) na szkolenie p.t.: Praca z rodziną dotkniętą przemocą.
dodano: 2013-11-08 .jpg)
Urząd Marszałkowski wspólnie z UMK realizuje zadanie „Monitorowanie zjawiska oraz przeciwdziałanie niekorzystnym wpływom alternatywnych ruchów religijnych i parareligijnych na życie mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego”. Jednym z działań w ramach tego projektu są Toruńskie Sympozja poświęcone Alternatywnym Ruchom Religijnym. Tegoroczna, piata już edycja tego wydarzenia poświęcona jest relacji między duchowością wschodu a duchowością chrześcijańską. dodano: 2013-11-05 W ramach przeciwdziałania negatywnym zjawiskom „przenoszonym” przez sieć i prowadzonej w szkołach profilaktyki, samorząd województwa finansuje cykl szkoleń na temat cyberprzemocy. W okresie od 12 listopada do 17 grudnia 2013 r. w 17 klasach z 3 gimnazjów w naszym województwie przeprowadzone będą zajęcia na ten temat. Ze szkoleń skorzystają uczniowie Gimnazjum w Osielsku, Gimnazjum w Górznie i Gimnazjum nr 11 w Toruniu.
|