|
Biuro Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania Przemocy jest następcą prawnym Biura Rzecznika Praw Ofiar. Niebieska Linia jest tylko jednym z wielu działań realizowanych przez Biuro. Więcej informacji na temat działalności Biura znajduje się w zakładkach "Działalność Biura"oraz "Aktualności".
Do zadań Biura należy między innymi świadczenie bezpłatnej pomocy prawnej. Pomoc ta adresowana jest do osób doznających przemocy domowej, borykających się z problemami rodzinnymi (rozwód, separacja, uregulowanie władzy rodzicielskiej, kontaktów z dzieckiem, alimentacja, uzależnienie od substancji psychoaktywnych). Poradnictwo prawne świadczone jest przez specjalistów; w szczególnie uzasadnionych przypadkach liczyć można na przyznanie pomocy profesjonalnego pełnomocnika. W ramach działalności Biura można skorzystać z pomocy mediatora. Mediacje stanowią doskonałą alternatywę w stosunku do postępowania sądowego, są szansą na rozwiązanie rodzinnych sporów.
Osoby doznające przemocy liczyć mogą także na wsparcie psychologiczne. Wszelkie konsultacje prowadzone są przez doświadczonych pracowników- specjalistów w swoich dziedzinach.
|
|

dodano: 2019-10-04 W dniu 26 września 2019 roku w Golubiu-Dobrzyniu odbyła się konferencja profilaktyczno-edukacyjna "STOP Przemocy" z obszaru przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Poświęcona była zagadnieniom współpracy pomiędzy wszelkimi służbami, ośrodkami czy organizacjami w zakresie przeciwdziałania krzywdzeniu osób słabszych w rodzinie. Ta współpraca powinna obejmować nie tylko instytucje skupione w lokalnych zespołach interdyscyplinarnych, ale również różne szczeble i formy administracji publicznej – zapewniali prelegenci.
dodano: 2019-09-30 W piątek, 27 września 2019 r. zakończyła się czwarta, ostatnia edycja szkolenia „Kompetentny zespół”. Szkolenie, podobnie jak poprzednie edycje, trwało trzy dni (25-27.09.2019) i odbywało się w Przysieku k. Torunia. Wśród uczestników szkolenia byli przedstawiciele ośrodków pomocy społecznej, Policji, oświaty, służby zdrowia, służby kuratorskiej, Gminnych Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz organizacji pozarządowych, Ośrodków Interwencji Kryzysowej i Specjalistycznych Ośrodków Wsparcia.
dodano: 2019-09-27 Departament Spraw Społecznych organizuje szkolenie z zakresu realizacji odziaływań korekcyjno-edukacyjnych dla osób stosujących przemoc w rodzinie. Szkolenie dla przyszłych trenerów programu „Bez przemocy” odbędzie się w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu (Plac Teatralny 2) w dniach 7-11 października 2019 r.
dodano: 2019-09-27 
Minęło już pięć lat od pierwszego szkolenia dla osób chcących realizować oddziaływania korekcyjno-edukacyjne wg. programu „Bez przemocy”. Z tej okazji odbyło się seminarium, na które zaproszone zostały wszystkie osoby, które w lalach 2014-2019 ukończyły takie szkolenie. dodano: 2019-09-17 Kontynuując serię szkoleń pn. „Kompetentny zespół”, Biuro Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania Przemocy zaprosiło do Radziejowa kolejną grupę przedstawicieli zespołów interdyscyplinarnych. Tym razem w zajęciach, które trwały od 11 do 13 września 2019 r., uczestniczyli pracownicy ośrodków pomocy społecznej, policjanci, przedstawiciele oświaty, Gminnych Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i przedstawiciele samorządów z ośmiu gmin.
|