Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia - logo

Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia

Biuro Wsparcia Rodziny, Przeciwdziałania Przemocy i Uzależnieniom

W godzinach pracy Urzędu Marszałkowskiego

56 621 25 20

17:00 - 21:00800 154 030

Informacje o biurze

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu zajmuje się organizacją oraz współfinansowaniem zadania pod nazwą Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia Pogotowie dla Osób Doznających Przemocy Domowej. Realizacją projektu, w którego finansowaniu bierze również udział 131 gmin województwa kujawsko-pomorskiego, zajmuje się Biuro Wsparcia Rodziny, Przeciwdziałania Przemocy i Uzależnieniom.

Więcej informacji na temat działalności Biura znajduje się w zakładce “O nas” oraz w aktualnościach.

Do zadań konsultantów Kujawsko-Pomorskiej Niebieskiej Linii należy świadczenie bezpłatnej pomocy prawnej oraz psychologicznej. Pomoc ta adresowana jest do osób doznających przemocy domowej oraz borykających się z problemami rodzinnymi, takimi jak rozwód, separacja, uregulowanie władzy rodzicielskiej, kontaktów z dzieckiem, alimentacja, uzależnienie od substancji psychoaktywnych.

Poradnictwo świadczone jest przez specjalistów w swoich dziedzinach.

W ramach działalności Biura, w szczególnie uzasadnionych przypadkach, można liczyć na przyznanie pomocy profesjonalnego pełnomocnika, a także jest możliwość skorzystania z usług mediatora.

Aktualności

 • 22.11.2022

  Wspólnie przeciw przemocy domowej - pakiet materiałów edukacyjnych

  Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Fundacji Instytut Nowej Kultury, dotyczącą materiałów z tematyki przeciwdziałania przemocy domowej.

 • 07.11.2022

  Przemoc w rodzinie - jak pomagać?

  Za nami druga, a zarazem ostatnia w tym roku edycja szkolenia pt. "Przemoc w rodzinie – prawidłowa diagnoza sytuacji i wybrane strategie pomagania osobom doznającym przemocy”.

 • 04.11.2022

  Toruń gościł przedstawicieli zespołów interdyscyplinarnych

  Pod koniec października br. dwie kolejne grupy odbyły szkolenie pt. „Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie - praktyczne aspekty realizacji przepisów ustawowych i procedury NK”.

 • widok częściowo z tyłu , a częściowo z przodu na około dwudziestu uczestników szkolenia siedzących na krzesłach przy długim stole, fot. Biuro Wsparcia Rodziny, Przeciwdziałania Przemocy i Uzależnieniom

  07.10.2022

  W Ciechocinku o przeciwdziałaniu przemocy domowej

  Tym razem Ciechocinek gościł przedstawicieli gminnych zespołów interdyscyplinarnych i grup roboczych.

 • widok z przodu na około dwudziestu uczestników szkolenia siedzących na krzesłach przy stolikach, fot. Biuro Wsparcia Rodziny, Przeciwdziałania Przemocy i Uzależnieniom

  06.10.2022

  Jak skutecznie pomagać?

  Wśród służb najbardziej zaangażowanych w działania ograniczające przemoc domową są niewątpliwie pracownicy socjalni. Właśnie dla nich, szczególnie tych na początku drogi zawodowej, zostało zorganizowane szkolenie pt. "Przemoc w rodzinie – prawidłowa diagnoza sytuacji i wybrane strategie pomagania osobom doznającym przemocy”.

 • siedzące na kanapach w studio pani redaktor Grażyna Rakowicz, pani Maria Janowska oraz pani Katarzyna Zawacka, w kadrze z audycji z cyklu "Mocne Wsparcie", wyemitowanej 27 września 2022 roku w TVP3

  04.10.2022

  Mocne wsparcie dla profilaktyki

  Najlepszym sposobem na ograniczenie przemocy domowej jest niedopuszczenie do jej wystąpienia. Temu celowi służy profilaktyka i to wprowadzana już od najmłodszych lat.

 • Widok częściowo z boku, częściowo z tyłu na kilkunastu siedzących na krzesłach w sali konferencyjnej uczestników szkolenia oraz na rollup promocyjny województwa, fot. Biuro Wsparcia Rodziny, Przeciwdziałania Przemocy i Uzależnieniom.

  29.09.2022

  Jesiennych szkoleń ciąg dalszy

  Wrzesień w pełni, więc i nasze szkolenia idą pełna parą. Na zakończenie pięknego i słonecznego tygodnia - w czwartek i piątek (22 i 23 września 2022 r.) spotkali się przedstawiciele gminnych komisji rozwiązywania problemów alkoholowych.

 • Zdjęcie przedstawia osobę siedzącą przy stole i pracującą na laptopie. Widać tylko dłonie tej osoby oraz znajdujący się na stole laptop, kubek, długopis oraz notatnik.

  29.09.2022

  Poradnie psychologiczno-pedagogiczne i ich rola w przeciwdziałaniu przemocy domowej

  Za nami już ostatni z pięciu wykładów dedykowanych pracownikom poradni psychologiczno-pedagogicznych.

 • Ulotka zawierająca informacje, dotyczące przeciwdziałania przemocy domowej i możliwości uzyskania pomocy w wypadku jej występowania oraz materiały szkoleniowe (teczka, notatnik, długopis, płyta CD) - wyłożone na stole materiały Biura Wsparcia Rodziny, Przeciwdziałania Przemocy i Uzależnieniom.

  09.09.2022

  Szkolenie dla członków gminnych komisji rozwiązywania problemów alkoholowych

  Są jeszcze wolne miejsca na szkolenie dla członków gminnych komisji rozwiązywania problemów alkoholowych.

   

 • Plakat zawierający informacje, dotyczące przeciwdziałania przemocy domowej oraz teczka na szkolenie - wyłożone na stole materiały Biura Wsparcia Rodziny, Przeciwdziałania Przemocy i Uzależnieniom.

  30.08.2022

  Jesienny plan szkoleń

  Jak co roku, jesień kojarzy się nam wszystkim z powrotem do szkoły i zajęć edukacyjnych. Nie inaczej jest w naszym przypadku - Departament Spraw Społecznych i Zdrowia przygotował kilka szkoleń z zakresu przeciwdziałania przemocy domowej, które będą realizowane w okresie wrzesień - listopad bieżącego roku.

 • Grafika przedstawiająca okładkę poradnika pt. Standardy postępowania w procedurze "Niebieskie Karty" w sprawie dzieci. Na okładce widoczny jest rysunek obrazujący siedzącą dziewczynkę, która zasłania rękami uszy.

  24.06.2022

  Dzieci, nasze skarby

  Przed nami perspektywa wakacji i urlopów. Zanim opustoszeją szkoły i przedszkola, wzrasta zainteresowanie dziećmi i młodzieżą – ich szkolnymi wynikami, organizacją dla nich wakacyjnych atrakcji i zapewnieniem opieki. Niestety, czas wakacji nie jest dla dzieci wolny od zagrożeń, w tym od przemocy. Tak więc kanikuła to okres intensywnej pracy instytucji działających na rzecz ochrony i pomocy najmłodszym.

 • Grafika przedstawiająca zrzut ekranu z prezentacji pokazywanej podczas wykładów adresowanych do pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych, działających w województwie kujawsko-pomorskim, pt. „Pomoc dziecku krzywdzonemu”.

  09.06.2022

  Cykl wykładów online

  Rozwój elektronicznych środków komunikacji na odległość pozwolił na organizowanie wielu przedsięwzięć w przestrzeni wirtualnej. Jedną z takich dziedzin są szkolenia, webinaria i kursy realizowane online. Wpisując się w ten trend, Departament Spraw Społecznych i Zdrowia rozpoczął cykl wykładów adresowanych do pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych, działających w naszym województwie pt. „Pomoc dziecku krzywdzonemu”.

zobacz archiwum wiadomości

Dyżury prawne

 • Chełmno

  9 listopada

 • Brodnica

  16 listopada

 • Inowrocław

  22 listopada

 • Grudziądz

  23 listopada

 • Bydgoszcz

  29 listopada

 • Włocławek

  30 listopada

dowiedz się więcej

Urząd Marszałkowski
Instytut Psychologii Zdrowia
Niebieska Linia
Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę
Centrum Praw Kobiet
Procent