A A Dla słabowidzących Mówiąca przeglądarka
Informacje o Biurze

Biuro Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania Przemocy jest następcą prawnym Biura Rzecznika Praw Ofiar. Niebieska Linia jest tylko jednym z  wielu działań realizowanych przez Biuro. Więcej informacji na temat działalności Biura znajduje się w zakładkach "Działalność Biura"oraz "Aktualności"

Do zadań Biura należy między innymi świadczenie bezpłatnej pomocy prawnej. Pomoc ta adresowana jest do osób doznających przemocy domowej, borykających się z problemami rodzinnymi (rozwód, separacja, uregulowanie władzy rodzicielskiej, kontaktów z dzieckiem, alimentacja, uzależnienie od substancji psychoaktywnych). Poradnictwo prawne świadczone jest przez specjalistów; w szczególnie uzasadnionych przypadkach liczyć można na przyznanie pomocy profesjonalnego pełnomocnika.  W ramach działalności Biura można skorzystać z pomocy mediatora. Mediacje stanowią doskonałą alternatywę w stosunku do postępowania sądowego, są szansą na rozwiązanie rodzinnych sporów.

 

Osoby doznające przemocy liczyć mogą także na wsparcie psychologiczne. Wszelkie konsultacje prowadzone są przez doświadczonych pracowników-  specjalistów w swoich dziedzinach.

 

 


Szybki kontakt


 56 659 13 99
(w godz. 7.30-15.30)

56 652 18 12 (w godz. 7.30-15.30)

 800 154 030 (w godz. 17.00-21.00)

niebieskalinia@kujawsko-pomorskie.pl

ul. M. Skłodowskiej-Curie 73, Toruń  

więcej dowiesz się klikając na niniejszy link


Dyżury prawne
  • Chełmno - 1 grudnia
  • Inowrocław - 7 grudnia
  • Brodnica - 8 grudnia
  • Bydgoszcz - 14 grudnia
  • Włocławek - 14 grudnia
  • Grudziądz - 15 grudnia

więcej dowiesz się klikając na niniejszy linkdodano: 2014-06-12


W okresie od 16 czerwca do 31 października 2014 r. w wybranych gimnazjach w Bydgoszczy, Włocławku i Grudziądzu zostaną przeprowadzone warsztaty dla kadry pedagogicznej szkół gimnazjalnych. Celem zajęć jest przybliżenie pedagogom wiedzy o zagrożeniach związanych z korzystaniem z nowoczesnych technologii komunikacyjnych, zapoznanie nauczycieli z dynamicznym światem mediów społecznościowych i ich rolą w życiu młodego człowieka.

dodano: 2014-05-19

Informujemy, iż od czerwca ponownie będą organizowane dyżury prawnika w Chełmnie. 

Dyżury odbywać się będą raz w miesiącu (w pierwsze wtorki miesiąca) w Miejskim Ośrodku Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień w godz. 9.30 – 14.30. Pomoc prawnika jest bezpłatna. Zainteresowanych prosimy o wcześniejsze umówienie się na spotkanie pod numerem tel. 56 677-17-23.
Najbliższy dyżur odbędzie się 3 czerwca.

dodano: 2014-05-16

W związku z przyjęciem programu „Bez Przemocy. Program korekcyjno-edukacyjny dla sprawców przemocy w rodzinie” rozpocznją się szkolenia dla osób, które pracują z osobami stosującymi przemoc. W pierwszej kolejności zaproszenie do udziału w szkoleniu wystosowano do służb powiatowych, odpowiedzialnych zgodnie w przywołana ustawą, do pracy z osobami stosującymi przemoc.

Zapraszamy udziału w szkoleniu!

dodano: 2014-05-16

 

Przedstawiamy Państwu PROJEKT Kujawsko-Pomorskiego Programu Wspierania Rodziny na lata 2014 – 2022 i czekamy na opinie do 29 maja br. Celem naszych konsultacji jest pozyskanie informacji służących poprawie jakości projektu. Jesteśmy przekonani, iż Państwa uwagi będą miały istotne znaczenie dla poprawności merytorycznej i formalnej Programu. 

Zapraszamy do uczestnictwa w procesie konsultacji!

dodano: 2014-05-14


 

O roli ojca we współczesnym społeczeństwie i rodzinie dyskutowali uczestnicy konferencji „Jak być ojcem w XXI wieku?”, która odbyła się 13 maja 2014 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu. Wydarzenie wpisało się w Obchody Międzynarodowego Dnia Rodzin 2014 uzyskując honorowy patronat pary prezydenckiej Anny i Bronisława Komorowskich. 

Copyright © 2021 Niebieska Liniawykonanie: projektowanie stron Toruń