Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia - logo

Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia

Biuro Wsparcia Rodziny, Przeciwdziałania Przemocy i Uzależnieniom

W godzinach pracy Urzędu Marszałkowskiego

503 101 201 56 621 25 20

17:00 - 21:00800 154 030

Informacje o biurze

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu zajmuje się organizacją oraz współfinansowaniem zadania pod nazwą Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia Pogotowie dla Osób Doznających Przemocy Domowej. Realizacją projektu, w którego finansowaniu bierze również udział 131 gmin województwa kujawsko-pomorskiego, zajmuje się Biuro Wsparcia Rodziny, Przeciwdziałania Przemocy i Uzależnieniom.

Więcej informacji na temat działalności Biura znajduje się w zakładce “O nas” oraz w aktualnościach.

Do zadań konsultantów Kujawsko-Pomorskiej Niebieskiej Linii należy świadczenie bezpłatnej pomocy prawnej oraz psychologicznej. Pomoc ta adresowana jest do osób doznających przemocy domowej oraz borykających się z problemami rodzinnymi, takimi jak rozwód, separacja, uregulowanie władzy rodzicielskiej, kontaktów z dzieckiem, alimentacja, uzależnienie od substancji psychoaktywnych.

Poradnictwo świadczone jest przez specjalistów w swoich dziedzinach.

W ramach działalności Biura, w szczególnie uzasadnionych przypadkach, można liczyć na przyznanie pomocy profesjonalnego pełnomocnika, a także jest możliwość skorzystania z usług mediatora.

Aktualności

 • 27.03.2023

  Nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu przemocy domowej - szkolenie

  Dnia 9 marca 2023 r. Sejm RP uchwalił, a 16 marca 2023 r. prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie oraz niektórych innych ustaw.

 • 22.03.2023

  Szkolenie dla specjalistów pracujących z osobami stosującymi przemoc domową

  Po dwuletniej przerwie, Departament Spraw Społecznych i Zdrowia zaprasza do udziału w szkoleniu dla osób chcących nabyć uprawnienia do pracy z programem korekcyjno-edukacyjnym ,,Bez przemocy”.

 • 18.01.2023

  Nowy numer telefonu dla osób doświadczających przemocy domowej

  Informujemy, że w ramach projektu Kujawsko-Pomorskiej Niebieskiej Linii z dniem 18 stycznia 2023 r. uruchomiony został w Biurze Wsparcia Rodziny, Przeciwdziałania Przemocy i Uzależnieniom nowy numer telefonu 503 101 201.

 • 02.12.2022

  Konwencja o Prawach Dziecka

  Jak co roku 20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W związku z tym ważnym świętem Samorząd Uczniowski ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Komisji Edukacji Narodowej w Toruniu zorganizował 30 listopada br. spotkanie z przedstawicielką Biura Wsparcia Rodziny, Przeciwdziałania Przemocy i Uzależnieniom.

 • 25.11.2022

  Akcja Biała Wstążka

  Akcja Biała Wstążka – 25 listopada każdego roku, akcja rozpoczynająca kampanię międzynarodową, zwracającą uwagę na przemoc wobec kobiet i zachęcającą do sprzeciwu wobec takiej przemocy.

 • 24.11.2022

  Superwizja na finisz

  Dobiegają końca szkolenia, spotkania i warsztaty zaplanowane na rok 2022. Ostatnim z tych wydarzeń była superwizja z zakresu przeciwdziałania przemocy domowej.

 • 22.11.2022

  Wspólnie przeciw przemocy domowej - pakiet materiałów edukacyjnych

  Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Fundacji Instytut Nowej Kultury, dotyczącą materiałów z tematyki przeciwdziałania przemocy domowej.

 • 07.11.2022

  Przemoc w rodzinie - jak pomagać?

  Za nami druga, a zarazem ostatnia w tym roku edycja szkolenia pt. "Przemoc w rodzinie – prawidłowa diagnoza sytuacji i wybrane strategie pomagania osobom doznającym przemocy”.

 • 04.11.2022

  Toruń gościł przedstawicieli zespołów interdyscyplinarnych

  Pod koniec października br. dwie kolejne grupy odbyły szkolenie pt. „Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie - praktyczne aspekty realizacji przepisów ustawowych i procedury NK”.

 • widok częściowo z tyłu , a częściowo z przodu na około dwudziestu uczestników szkolenia siedzących na krzesłach przy długim stole, fot. Biuro Wsparcia Rodziny, Przeciwdziałania Przemocy i Uzależnieniom

  07.10.2022

  W Ciechocinku o przeciwdziałaniu przemocy domowej

  Tym razem Ciechocinek gościł przedstawicieli gminnych zespołów interdyscyplinarnych i grup roboczych.

 • widok z przodu na około dwudziestu uczestników szkolenia siedzących na krzesłach przy stolikach, fot. Biuro Wsparcia Rodziny, Przeciwdziałania Przemocy i Uzależnieniom

  06.10.2022

  Jak skutecznie pomagać?

  Wśród służb najbardziej zaangażowanych w działania ograniczające przemoc domową są niewątpliwie pracownicy socjalni. Właśnie dla nich, szczególnie tych na początku drogi zawodowej, zostało zorganizowane szkolenie pt. "Przemoc w rodzinie – prawidłowa diagnoza sytuacji i wybrane strategie pomagania osobom doznającym przemocy”.

 • siedzące na kanapach w studio pani redaktor Grażyna Rakowicz, pani Maria Janowska oraz pani Katarzyna Zawacka, w kadrze z audycji z cyklu "Mocne Wsparcie", wyemitowanej 27 września 2022 roku w TVP3

  04.10.2022

  Mocne wsparcie dla profilaktyki

  Najlepszym sposobem na ograniczenie przemocy domowej jest niedopuszczenie do jej wystąpienia. Temu celowi służy profilaktyka i to wprowadzana już od najmłodszych lat.

zobacz archiwum wiadomości

Dyżury prawne

 • Inowrocław

  4 kwietnia

 • Chełmno

  5 kwietnia

 • Brodnica

  12 kwietnia

 • Grudziądz

  19 kwietnia

 • Bydgoszcz

  25 kwietnia

 • Włocławek

  26 kwietnia

dowiedz się więcej

Urząd Marszałkowski
Instytut Psychologii Zdrowia
Niebieska Linia
Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę
Centrum Praw Kobiet
Procent